حکیم شناسایی عناصر نفوذی در اعتراضات عراق را خواستار شد

به گزارش وبلاگ آینده سازان، رئیس جریان حکمت ملی عراق پیشنهاد داد برای جلوگیری از تکرار اعدام های خودسر در اعتراض های این کشور، مکان های مشخصی برای برگزاری تظاهرات آماده شود.

حکیم شناسایی عناصر نفوذی در اعتراضات عراق را خواستار شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آینده سازان، سید عمار الحکیم رهبر جریان حکمت ملی عراق روز پنج شنبه خواستار شناسایی نفوذی ها در تظاهرات این کشور و محدود کردن این تظاهرات در مکان های معین شد.

حکیم در بیاینه ای به دنبال حادثه میدان الوثبه شهر بغداد، گفت: به دنبال حادثه الوثبه، لازم است که عناصر نفوذی در تظاهرات، شناسایی و آمار آن ها معین شود؛ تظاهراتی که در آن به تخریب و جنایت متوسل می شود.

به نوشته پایگاه بغداد الیوم، رهبر جریان حکمت ملی از نیروهای امنیتی عرق نیز خواست به وظیفه خود در حمایت از جان و مال شهروندان این کشور عمل کنند.

همزمان با بازگشت تدریجی آرامش به میادین اعتراضات در شهرهای بغداد طی روزهای اخیر، رسانه های عراقی امروز پنجشنبه پرده از یک جنایت در بین معترضان برداشتند.

براساس این گزارش ها، جوانی 16 ساله به نام هیثم علی اسماعیل با این ادعا و اتهام که از عناصر نفوذی بوده، به دست چند تن از معترضان شکنجه و اعدام شد و پس از آن، جسد بی جان او را از یک تیر چراغ برق در میدان الوثبه آویزان کردند. (جزئیات بیشتر)

اعدام این نوجوان عراقی واکنش جریان های سیاسی و مقامات دولتی در عراق را در پی داشته و همه به اتفاق از این نوع رفتارها شدیداً انتقاد کرده اند.

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "حکیم شناسایی عناصر نفوذی در اعتراضات عراق را خواستار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حکیم شناسایی عناصر نفوذی در اعتراضات عراق را خواستار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید