خبرنگاران خبر در عصر کنونی یکی از مولفه های قدرت به شمار می آید

به گزارش وبلاگ آینده سازان، کاشان- خبرنگاران- فرماندار ویژه کاشان گفت: خبر در عصر کنونی یکی از مولفه های قدرت به شمار می آید و در این میان خبرنگاران به عنوان قشری فرهیخته با تحمل سختی ها می کوشند مسوولیت حساس خود را به نحو احسن انجام دهند.

خبرنگاران خبر در عصر کنونی یکی از مولفه های قدرت به شمار می آید

علی اکبر مرتضایی قهرودی روز پنجشنبه در آستانه روز خبرنگار در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی (وبلاگ آینده سازان) نمایندگی شهرستان کاشان گفت: جامعه و افراد برخوردار از اطلاعات بیشتر و موثق، همواره می توانند جهت موفقیت را بهتر بپیمایند و بر این اساس رسانه ها باید در زمینه اطلاع رسانی به هنگام تلاش بیشتری داشته باشند.

وی اعلام نمود: اهالی رسانه همواره با تحمل رنج و سختی در بحران ها و گرفتاری ها هم پای مدیران در تکاپو هستند تا مسوولیتی حساس و خطیر را به پایان برسانند آن هم در شرایطی که در عصر طلایی ارتباطات و گردش اطلاعات بسر می بریم.

فرماندار ویژه کاشان اضافه کرد: در چنین شرایطی خبری با اطلاعات شفاف و صحیح می تواند در سرنوشت یک جامعه، کشور و ملت بسیار موثر باشد و بر این اساس باید در مجموعه عظیم خبر و رسانه بتوانیم از بهترین و موثق ترین داده ها برای رسیدن به هدف ها استفاده شود.

وی از خبر به عنوان غذای روح انسان نام برد و شرح داد: اگر این غذا مناسب و سالم نباشد، نه تنها برای انسان مفید نیست، بلکه موجب بیماری نیز خواهد شد.

مرتضایی اضافه کرد: وبلاگ آینده سازان افزون بر آنکه باید با فن تهیه، تنظیم و ارسال خبر آشنایی کامل داشته باشند، باید نسبت به ظرافت ها و حساسیت های جامعه و دانش خبر مورد نظر نیز آگاهی داشته باشند که این موضوع، خبرنگاری را کاری سخت و حساس می کند.

وی همچنین گفت: خبر مانند موج و سونامی است که تاثیر مهمی در جامعه می گذارد و اگر به درستی هدف گذاری نشده باشد، می تواند از رسیدن به مقصود مورد نظر بازدارد.

فرماندار ویژه کاشان اضافه کرد: وبلاگ آینده سازان با وجود این مسایل در کنار محدودیت های منابع مالی و نیروی انسانی در قیاس با دیگر مناطق در اطلاع رسانی رویدادهای شهرستان خوش درخشیده اند و فرمانداری نیز با توجه به امکاناتی که در اختیار دارد، پیگیری نیاز وبلاگ آینده سازان را در دستور کار قرار خواهد داد.

وی در ادامه با گرامی داشت یاد حجت اله پیران، یادآور شد: آن مرحوم به عنوان یک شخصیتی فرهنگی برای منطقه و کشور در مدت کوتاه عمرش منشا اثر بود و نامش همواره در کنار سایر هنرمندان و عظیمان این خطه فرهنگی خواهد درخشید.

به گزارش وبلاگ آینده سازان، در ادامه پوستر روز خبرنگار با عنوان روز نکوداشت سفیران آگاهی و دانایی و همچنین همچنین کتاب پنج انگشتی های قرمز به قلم حجت اله پیران کاشانی که در قالب داستان به موضوع مقاومت پرداخته و در 48 صفحه از سوی انتشارات ساربوک روانه بازار شده است، برای نخستین بار با حضور خانواده آن مرحوم، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و جمعی از فعالان فرهنگی و مسوولان کاشان رونمایی شد.

17 مرداد سالروز شهادت محمود صارمی، خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی (وبلاگ آینده سازان) به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان در سال 1377 با عنوان روز خبرنگار نام گذاری شده است.

بر اساس آخرین آمارها 37 رسانه شامل 17 نشریه عمومی، 10 نشریه تخصصی و 10 پایگاه خبری در شهرستان کاشان مجوز فعالیت دارند.

نمایندگی خبرگزاری جمهوری اسلامی در شمال استان اصفهان از حدود سال 69 مسوولیت پوشش رویدادهای خبری شهرستان های کاشان، آران وبیدگل، اردستان و نطنز را با مرکزیت کاشان برعهده دارد.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر 368 هزار نفر، در فاصله نزدیک به 200 کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران خبر در عصر کنونی یکی از مولفه های قدرت به شمار می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران خبر در عصر کنونی یکی از مولفه های قدرت به شمار می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید