خواص پسته در پیشگیری از دیابت و سلامت چشم ها

به گزارش وبلاگ آینده سازان، به گفته محققان، پسته بسیار برای سلامت مفید است و فواید متعددی برای سلامت دارد.

خواص پسته در پیشگیری از دیابت و سلامت چشم ها

به گزارش، در مجموع مغزیجات آجیلی از قبیل پسته حاوی فیبر بوده و به حفظ سلامت روده ها کمک می کنند. پسته هم با روان کردن عملکرد روده ها مرتبط است. آن ها منبع سرشار از فیبر هستند که عملکرد روده ها را تسهیل می کنند.

از سوی دیگر پسته سرشار از پروتئین ها و آنتی اکسیدان ها است. در ادامه به برخی فواید پسته برای سلامت اشاره می شود.

پسته تنها مغزی است که حاوی کورونوئید است. کورونوئید ها مسئول کاهش خطرات بیماری های مرتبط با چشم ها هستند. پسته حاوی کورونوئید های مشابهی است که در شبکیه چشم و عدسی چشم یافت می شود. این ماده به کاهش احتمال ابتلا به آب مروارید و مسائل چشمی مرتبط با سن کمک می نماید. متخصصان مصرف کورونوئید ها را همراه با چربی برای جذب اسان تر در بدن توصیه می کنند که البته این چربی مناسب در پسته هم وجود دارد.

میزان بالا کلسترول بد LDL در بدن می تواند منجر به انسداد شریان های شود که در بلندمدت ممکن است منجر به حمله قلبی شوند. پسته حاوی چربی های مونواشباع نشده است که برای کاهش کلسترول بد مناسب هستند. افزودن پسته به رژیم غذایی کم چرب به افزودن چربی های خوب موردنیاز برای عملکرد سالم بدن کمک می نماید.

پسته منبع غنی از ویتامین B 6 است. ویتامین B 6 به تقویت سیستم ایمنی کمک می نماید. وجود آنتی اکسیدان ها در پسته به بدن در مقابله با انواع بیماری های میکروبی کمک می نماید در نتیجه سیستم ایمنی عملکرد مناسبی خواهد داست. پسته همچنین حاوی ویتامین های E و A هم است. هر دو این ویتامین ها دارای خواص کنترل آسیب و صدمه به بدن هستند. خوردن پسته قبل و بعد از عفونت به بهبود بهتر و سریع تر کمک می نماید.

در بیماری دیابت، قند پیوندی با پروتئین تشکیل می دهد که برای بدن غیرقابل استفاده می شود. این فرایند گلیکاسیون نام دارد. اثبات شده است که آنتی اکسیدان های موجود در پسته برای کاهش نرخ گلیکاسیون مفید هستند. از اینرو این مغز برای کنترل دیابت مفید است.

چربی های مونواشباع نشده موجود در پسته موجب اضافه وزن نمی شوند. همچنین فیبر موجود در پسته به خروج مواد سمی از بدن کمک می نماید. از سوی دیگر فیبر ها موجب طولانی شدن احساس سیری شده و در نتیجه پرخوری کاهش می یابد.

منبع : مهر

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "خواص پسته در پیشگیری از دیابت و سلامت چشم ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواص پسته در پیشگیری از دیابت و سلامت چشم ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید