دبیر: پول لیگ به فدراسیون تزریق نمی گردد، نگران آینده کشتی هستم

به گزارش وبلاگ آینده سازان، رئیس فدراسیون کشتی گفت: پول لیگ برتر به جیب کشتی گیر و مربی می رود و هیچ مبلغی از آن به فدراسیون تزریق نمی گردد.

دبیر: پول لیگ به فدراسیون تزریق نمی گردد، نگران آینده کشتی هستم

به گزارش وبلاگ آینده سازان، علیرضا دبیر با اشاره به اینکه مدیری نقدپذیر و مشورت پذیر است، در ارتباط با اینکه فدراسیون به دنبال برگزاری لیگ برتر است، گفت: ما در مورد لیگ کاری را باید انجام دهیم که لالوویچ در اتحادیه جهانی انجام می دهد. من هم مجبورم کاری که اتحادیه جهانی کرد را دنبال کنم که کشتی سروصدایی داشته باشد، درحالیکه در 5،6 ماه گذشته کشتی تعطیل بوده است.

رئیس فدراسیون کشتی در مورد اینکه گفته می گردد از درآمد لیگ، در مورد موضوعات آموزشی هزینه گردد، گفت: پول لیگ در جیب کشتی گیر و مربی می رود. پول لیگ به فدراسیون نمی آید که من با آن کار آموزش انجام دهم. اگر لیگ راه بیفتد من هر هفته باید پول داوران و عوامل اجرایی را هم بدهم. بیشتر تیم ها باید ورودی بدهند که آن را نمی دهند.

دبیر با اشاره به موضوع بدهی های فدراسیون کشتی، توضیح داد: بعد از بازسازی خانه کشتی شهید ابراهیم هادی، این طور نبوده که پولی در حساب ما بیاید. این رقم را بخش خصوصی آورده و خودش کار را انجام داده، ما نه پولی دیدیم و مبلغی به ما تحویل دادند. 20 میلیارد هزینه نموده و در آخر فاکتور داده و رفتند. می گویند 6 ماه است کشتی خوابیده و هزینه ای نداشته در حالیکه کل رقمی که در این ماه های گذشته از وزارت ورزش گرفتیم یک میلیارد تومان بوده که حقوق پرسنل ما هم نیست. سازمان برنامه و بودجه در حد حقوق پرسنل به ما داده، این حتی از حقوق ماهیانه ما هم کمتر بوده است. دوستان می گویند شرکت توسعه طلبکار نیست. اول اینکه شرکت توسعه و تجهیز هم دولتی است و هم خصوصی ولی از ما بابت اجاره سالن هایش طلب دارد. 11 فدراسیون به شرکت توسعه پول نقد دادند و تسویه کردند. قرار بود از ما هم 7 میلیارد بگیرند.

رئیس فدراسیون کشتی با اشاره به اینکه تصمیم فدراسیون استارت لیگ در روز 16 مرداد بود، گفت: به صورت قطعی اگر موج دوم کرونا شروع نمی شد، 16 مرداد مسابقات را شروع می کردیم. پروتکل ها را نوشته بودیم و حتی آماده بودیم در فضای باز برگزار کنیم که موج دوم جلوی کار را گرفت. قرارداد بسته می گردد، چون شاید دو سه هفته دیگر ستاد کرونا به ما اجازه داد که مسابقات را برگزار کنیم به همین دلیل ما باید کارهای مان را بکنیم. من باید به عنوان مسئول فدراسیون آماده باشم. در مورد لیگ هم من مجبورم کارها را انجام دهم و آخر سر ستاد ملی کرونا باید تصمیم بگیرد که مسابقه برگزار گردد یا نه.

دبیر اضافه کرد: وقتی به فوتبال مجوز برگزاری مسابقه می دهند، ما هم باید به دنبال مجوز باشیم. همین دیشب بازی پرسپولیس که قهرمان هم شد، مگر همه در بغل هم نبودند؟ شادی نکردند؟ چه فرقی از این نظر بین کشتی و فوتبال وجود دارد؟ بله درگیری های کشتی حتما با فوتبال فرق می نماید. اگر درگیری های آنها 50 باشد، کشتی 80 است اما همان طور که مسابقات فوتبال را برگزار می نمایند، کشتی هم اگر موج دوم ایجاد نمی شد برگزار می شد. اصلا در اینکه لیگ برگزار گردد یا نگردد دست من نیست. من موظفم بستر کار را آماده کنم.

قهرمان المپیک 2000 سیدنی گفت: من نگران 4،5 سال آینده کشتی هستم. در این 6 ماهی که کشتی خوابیده، به مدت 6 ماه بچه های 9،10 ساله سمت کشتی نیامده اند و این یعنی اینکه 4 سال دیگر تیم نوجوانان ما ضعیف است و بعد جوانان. در این خصوص کارشناسان و متخصصان راه حل و پیشنهاد بدهند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا زمانی که فدراسیون کشتی را تحویل می گرفت از میزان بدهی این فدراسیون خبر نداشت؟، توضیح داد: زمانی که حسابرس را عوض کردم، متوجه این میزان بدهی شدم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "دبیر: پول لیگ به فدراسیون تزریق نمی گردد، نگران آینده کشتی هستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیر: پول لیگ به فدراسیون تزریق نمی گردد، نگران آینده کشتی هستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید