روسیه: بحران لیبی باید توسط مردم لیبی و از طریق مذاکره حل شود

به گزارش وبلاگ آینده سازان، معاون وزیر خارجه روسیه روز جمعه تاکید کرد که اوضاع لیبی باید توسط مردم خود این کشور و از طریق مذاکره حل شود.

روسیه: بحران لیبی باید توسط مردم لیبی و از طریق مذاکره حل شود

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آینده سازان، معاون وزیر خارجه روسیه روز جمعه گفت که بحران در لیبی از جمله موضوعاتی است که محور تمرکز تماس های روسیه و ترکیه بوده و این دو کشور به دنبال پیدا کردن یک زمینه مشترک درباره این کشور هستند.

به گزارش اینترفکس، معاون وزیر خارجه روسیه تاکید کرد: اوضاع در لیبی باید توسط مردم لیبی و از طریق مذاکرات حل شود.

لیبی از زمان سقوط معمر القذافی دیکتاتور سابق این کشور در اواخر سال 2011، از دودستگی شدید در نهاد های دولتی در شرق و غرب این کشور رنج می برد و دو دولت یکی در غرب به ریاست فائز السراج وجود دارد که در سطح بین الملل به رسمیت شناخته شده و دیگری دولت شرق لیبی و مجلس کنندگان آن که خلیفه حفتر فرمانده ارتش شرق لیبی نیز به آن وابسته است.

نیرو های حفتر از چهارم آوریل گذشته (پانزدهم فروردین ماه) حملات خود به طرابلس را برای نفوذ به این شهر آغاز کرده اند، اما با وجود برخورداری از حمایت های تسلیحاتی و مالی امارات، عربستان و مصر هنوز پیروز نشده اند به این شهر نفوذ کنند.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و فائز السراج رئیس دولت وفاق ملی لیبی 27 نوامبر (ششم آذر) دو یادداشت تفاهم در زمینه همکاری امنیتی و مناطق دریایی امضا کردند که با واکنش شدید مصر، قبرس و یونان روبرو شد و متعاقب آن یونان از اخراج سفیر دولت السراج از خبر داد.

نیرو های شرق لیبی تحت امر ژنرال خلیفه حفتر نیز در روز های گذشته با صدور بیانیه ای امضای توافقنامه بین السراج و اردوغان را باطل دانستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "روسیه: بحران لیبی باید توسط مردم لیبی و از طریق مذاکره حل شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: بحران لیبی باید توسط مردم لیبی و از طریق مذاکره حل شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید