سالانه 10 هزار میلیارد تومان طرح در بخش غیردولتی آذربایجان شرقی به بهره برداری می رسد

به گزارش وبلاگ آینده سازان، خبرنگاران/آذربایجان شرقی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی گفت: سالانه به میزان 10 هزار میلیارد تومان طرح در بخش غیردولتی استان به بهره برداری می رسد و دولت در کنار تامین بودجه، وظیفه حمایتی، بسترسازی و تسهیل گری را در خصوص این طرح ها به عهده دارد.

سالانه 10 هزار میلیارد تومان طرح در بخش غیردولتی آذربایجان شرقی به بهره برداری می رسد

داود بهبودی در نشست خبری به مناسبت روز ملی آمار و برنامه ریزی، با اشاره به اهمیت آمار در سیاستگذاری های توسعه ای، اظهار کرد: شفافیت و دسترسی آزاد به اطلاعات می تواند مقدمه ای بر ایجاد یک نظام حکمرانی مطلوب باشد.

وی، به اجرای طرح های آماری مثل شاخص قیمت، تورم، اشتغال-بیکاری، حساب های ملی و منطقه ای، رشد مالی، الگوی مصرف، هزینه-درآمد خانوار و سرشماری های عمومی نفوس و مسکن، کشاورزی، عشایر و واحدهای تولیدی و صنعتی در مقاطع مختلف اشاره نمود.

وی تشریح کرد: رویکرد نظام نوین آماری در کشور حرکت به سمت نظام آماری ثبتی مبنا است که مراجعات را به حداقل می رساند و عمدتا آمار به شکل ثبت در محل وقوع در داخل یک نظام به جریان می افتد.

بهبودی با بیان این که باید در نظام آماری به سمتی رویم که مفاهیمی مثل بیکاری، اشتغال و سایر داده ها تعریف تعیین و استانداردی داشته باشد، گفت: نظام آماری ثبتی مبنا امکان خطاهای انسانی و تعدد تفسیرها را به حداقل رسانده و منجر به وحدت اطلاعات می گردد.

وی، به طراحی سامانه SDI(زیرساخت اطلاعات مکانی) اشاره و افزود: فراتر از نظام آماری ثبتی مبنا نظام اطلاعات داده های مکانی است که در آینده ای نه چندان دور در استان به بهره برداری می رسد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود، یادآور شد: خوراک نظام برنامه ریزی داده های آماری دستگاه های دولتی، مردم، واحدهای تولیدی و مالی و ... است که برای فراهم آوری این خوراک اقدامات میان مدت و بلندمدت را در دستور کار داریم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اعلام کرد: از جمله اقدامات میان مدت نیز تدوین برنامه های توسعه ای پنج ساله و سند تدبیر توسعه استان به عنوان یک اقدام ابتکاری است.

وی با بیان این که در افق بلندمدت برنامه هایی تهیه می گردد که مهم ترین آنها برنامه آمایش بوده و جزو آرزوهای دیرین نظام برنامه ریزی کشور است، گفت: سند آمایش توسعه استان در افق 20 ساله در شورای برنامه ریزی کشور تصویب شده و منتظر تصویب این سند در شورای عالی آمایش کشور هستیم.

در این نشست داود بهبودی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان به سوالات وبلاگ آینده سازان در مورد، اعتماد آماری، شرایط بیکاری و اشتغال، شرایط پروژه های عمرانی، شرایط استخدام و بکارگیری نیروهای دولتی و ... پاسخ داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سالانه 10 هزار میلیارد تومان طرح در بخش غیردولتی آذربایجان شرقی به بهره برداری می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سالانه 10 هزار میلیارد تومان طرح در بخش غیردولتی آذربایجان شرقی به بهره برداری می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید