سی ان ان هم بایدن را پیروز مناظره دانست

به گزارش وبلاگ آینده سازان، نتایج نظرسنجی سی ان ان نشان می دهد، شش تن از هر 10 تماشاچی مناظره انتخاباتی سه شنبه شب آمریکا گفتند که بایدن بهترین عملکرد را در این مصاف رو در رو داشته است و تنها 28 درصد چنین نظری درباره ترامپ داشتند.

سی ان ان هم بایدن را پیروز مناظره دانست

به گزارش وبلاگ آینده سازان به نقل از ایسنا، در مصاحبه ها با همین شرکت کنندگان پیش از شروع مناظره جو بایدن دموکرات و دونالد ترامپ جمهوری خواه، 56 درصد گفتند انتظار دارند که بایدن عملکرد بهتری نشان دهد، در حالی که 43 درصد چنین انتظاری از ترامپ داشتند.

این نتایج پس از مناظره، تقریبا مشابه نتایج نظرسنجی های پس از مناظره در سال 2016 است که اولین مناظره انتخاباتی میان ترامپ و هیلاری کلینتون دموکرات برگزار گردید. در آن نظرسنجی، 62 درصد به عملکرد بهتر کلینتون اعتقاد داشتند و 27 درصد ترامپ را تایید کردند.

حدود دو سوم از شرکت کنندگان معادل 65 درصد گفتند، پاسخ های بایدن صادقانه تر از ترامپ بوده و حملات او به رئیس جمهوری آمریکا را منصفانه دانستند؛ 29 درصد هم چنین نظری درباره ترامپ داشتند. در مجموع 69 درصد حملات بایدن علیه ترامپ را منصفانه تشخیص دادند و تنها 32 درصد گفتند حملات ترامپ منصفانه بوده است.

عمده شرکت کنندگان در این نظرسنجی همچنین گفتند، آنها به این معاون سابق باراک اوباما بیش از رئیس جمهوری کنونی آمریکا اعتماد دارند؛ از جمله در بحث نابرابری نژادی (66 درصد اعتماد به بایدن، 29 درصد اعتماد به ترامپ)، بهداشت و درمان (66 درصد اعتماد به بایدن، 32 درصد اعتماد به ترامپ)، شیوع کرونا (65 درصد اعتماد به بایدن، 34 درصد اعتماد به ترامپ) و نامزد دیوان عالی آمریکا (54 درصد اعتماد به بایدن، 43 درصد اعتماد به ترامپ).

در بحث اقتصاد، تماشاگران مناظره انتخاباتی پرتنش آمریکا دو دسته شدند؛ 50 درصد بایدن و 48 درصد ترامپ را ترجیح می دهند.

در مجموع 63 درصد از کسانی که مناظره را تماشا کردند، گفتند که بایدن برنامه بهتری برای حل مسائل آمریکا دارد. 30 درصد هم چنین نظری درباره ترامپ داشتند. 55 درصد بایدن را رهبری قدرتمندتر دانستند و این آمار برای ترامپ 43 درصد شد.

به نظر نمی رسد که این مناظره، روی اولویت رای دهی مردم یا نظر کلی آنها درباره این دو نامزد تاثیر چندانی گذاشته باشد.

بیشتر تماشاگران مناظره (57 درصد) گفتند که مناظره سه شنبه در انتخاب آنها برای ریاست جمهوری اثری ندارد، در حالی که آن گروهی که با این مناظره انگیزه گرفتند، 32 درصدشان گفتند که به بایدن رای می دهند و 11 درصد هم ترامپ را انتخاب کردند. از نطر 59 درصد از شرکت کنندگان، بایدن بهتر به نگرانی ها درباره نامزدی اش پاسخ داد، در حالی که 37 درصد چنین نظری درباره ترامپ داشتند.

نظرسنجی سی ان ان پس از مناظره از 568 رای دهنده ثبت نامی که این بحث ها را تماشا کردند، به صورت تلفنی انجام شد.

منبع: جام جم آنلاین

به "سی ان ان هم بایدن را پیروز مناظره دانست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سی ان ان هم بایدن را پیروز مناظره دانست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید