مسئول کُرد: آماده پیوستن به ارتش سوریه هستیم

به گزارش وبلاگ آینده سازان، رئیس کمیسیون اجرایی نهاد موسوم به شورای دموکراتیک سوریه گفت که آماده پیوستن به ارتش سوریه هستند، ولی ابتدا باید با دولت سوریه مذاکره نمایند.

مسئول کُرد: آماده پیوستن به ارتش سوریه هستیم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آینده سازان، الهام احمد رئیس کمیسیون اجرایی نهاد موسوم به شورای دموکراتیک سوریه درباره پیوستن به ارتش سوریه اظهاراتی عنوان نمود.

شورای دموکراتیک، شاخه سیاسی شبه نظامیان کُرد موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه است. این گروه پیشتر تحت حمایت آمریکا قرار داشت، ولی به محض شروع تجاوز نظامی ترکیه به شمال سوریه، آمریکا دست از حمایت آنان برداشت و عناصر این گروه، سراغ دولت سوریه رفتند.

احمد به خبرگزاری اسپوتینک گفت که ما آماده پیوستن به ارتش سوریه هستیم، ولی پس از اینکه سازماندهی مجدد شد و تغییراتی در آن صورت گرفت.

وی ادامه داد: اگر با دولت سوریه درباره اداره منطقه، به توافق برسیم، در آن موقع، بله. آماده پیوستن به ارتش سوریه خواهیم بود.

این مسئول کُرد در عین حال گفت که این مسئله در یک ساعت رخ نمی دهد؛ بلکه باید در وهله نخست با دمشق وارد مذاکره شد.

احمد با بیان اینکه شبه نظامیان کُرد در بیانیه وزارت دفاع سوریه، مجرم خطاب شده بودند، توضیح داد که آنان بر این باورند که باید با هم (کُردها و دولت سوریه) بنشینیم و بر سر چگونگی ادغام با یکدیگر به توافق برسیم.

وی در انتها اضافه نمود که نباید این گونه باشد که ارتش سوریه به شبه نظامیان کُرد بگوید به ما ملحق شوید؛ گویا ما فراری هستیم.

وزارت دفاع سوریه پنجشنبه (روز گذشته) به نیروهای دموکراتیک سوریه پیشنهاد کرد که برای مقابله با تجاوز ترکیه به خاک سوریه، با ارتش سوریه همراه شوند.

در بیانیه وزارت دفاع سوریه عنوان شد که هدف فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح از طرح این دعوت، مقابله با تجاوز ترکیه است که خاک سوریه را تهدید می نماید.

در بیانیه مذکور تصریح شده است که ما در سوریه با یک دشمن روبرو هستیم و باید با ملت یکپارچه سوریه -چه عرب و چه کُرد- برای بازپس گیری وجب به وجب خاک سوریه خون بدهیم.

شبه نظامیان کرد هرچند پیش از این برای پیوستن به ارتش اعلام آمادگی نموده اند، اما در عمل برای انجام این اقدام شرط گذاشته اند.

مصطفی بالی رئیس مرکز اطلاع رسانی نیروهای دموکراتیک سوریه گفت که ما در نیروهای دموکراتیک سوریه معتقدیم که احتیاج به یک راه چاره سیاسی وجود دارد که به وسیله آن مردم سوریه و همه اعضای آن بتوانند با یکدیگر آشتی نمایند. پس از آن ما برای پذیرش همه تصمیمات موجود آماده ایم.

ترکیه 25 مهرماه به بهانه عقب راندن شبه نظامیان کُرد سوریه از مناطق مرزی الرقه والحسکه سوریه و ایجاد به اصطلاح منطقه امن در این مناطق، عملیات نظامی موسوم به چشمه صلح را در شمال سوریه شروع کرد.

پس از گذشت یک هفته از شروع حملات، توافق آتش بسی میان ترکیه و آمریکا به توقف موقت درگیری ها منجر شد.

دولت ترکیه در آستانه تمام شدن مهلت پنج روزه آتش بس ترکیه با کُردها در مناطق شمال شرقی رودخانه فرات، از توافق سوچی با دولت روسیه جهت انتها دادن به عملیات نظامی اطلاع داد.

بر اساس این توافق 10 بندی، دو طرف بر تعهدشان برای حفظ تمامیت ارضی سوریه و محافظت از امنیت ترکیه تأکید کردند و طبق این توافق وضعیت فعلی ایجاد شده در منطقه عملیات که تل أبیض و رأس العین تا عمق 32 کیلومتری را تحت پوشش قرار می دهد، حفظ خواهد شد.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "مسئول کُرد: آماده پیوستن به ارتش سوریه هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسئول کُرد: آماده پیوستن به ارتش سوریه هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید