ورزش در چه مرحله ای از ابتلا به کرونا ممنوع است؟

به گزارش وبلاگ آینده سازان، عضو هیئت علمی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی با تاکید بر اینکه هیچ گونه منعی برای انجام فعالیت های ورزشی در دوران کمون کووید 19 وجود ندارد، گفت: توصیه کارآمد در دوران ظهور علائم بیماری های ویروسی نظیر کرونا قطع موقتی فعالیت ورزشی است و موارد منع مطلق در این دوران شامل تنگی نفس، احتقان شدید و تب است.

ورزش در چه مرحله ای از ابتلا به کرونا ممنوع است؟

معصومه هلالی زاده در گفت و گو با وبلاگ آینده سازان، در ارتباط با انجام فعالیت های ورزشی به عنوان راه حلی ضروری برای مقابله با بیماری کرونا، اظهار کرد: مهم ترین راه حل پیشگیرانه موثر در برابر این بیماری ویروسی ناشناخته، تقویت سیستم ایمنی است که مراقبت های تغذیه ای، کنترل اضطراب و هیجانات مضر و نیز نقش پررنگ فعالیت های ورزشی را شامل می گردد.

وی با بیان اینکه اثر فعالیت ورزشی در سه برهه زمانی مهم مورد تحلیل قرار می گیرد، گفت: دوران پیشگیری از بیماری که شامل فعالیت ورزشی منظم و اصولی به عنوان یک عامل بسیار مهم در تقویت سیستم ایمنی و پیشگیری از ابتلا به انواع بیماری های عفونی و ویروسی، مورد توصیه سازمان های متولی بهداشت و سلامت بین المللی بوده و این در حالی است که متاسفانه بعضی پزشکان در فضای مجازی، افراد را به طور کلی از فعالیت ورزشی در دوران قرنطینه خانگی منع می نمایند.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی به دوران کمون بیماری کرونا اشاره و اظهار کرد: بر خلاف تصور عموم، مطابق گایدلاین های جهانی هیچ گونه منعی برای انجام فعالیت های ورزشی اصولی در دوران کمون بیماری های ویروسی نظیر آنفولانزا و کووید 19 وجود ندارد و انجام فعالیت ورزشی موجب وخامت بیماری نمی گردد.

هلالی زاده در ادامه در مورد دوران ابتلا به بیماری نیز، گفت: مطابق گایدلاین های جهانی، توصیه کارآمد در دوران ظهور علائم بیماری های ویروسی نظیر کرونا قطع موقتی فعالیت ورزشی است. موارد منع مطلق فعالیت در این دوران شامل تنگی نفس، احتقان شدید و تب است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس مطالعات اجرا شده، دوران نقاهت بیماری کووید 19، 2 تا سه هفته به طول می انجامد، گفت: در این دوران، سلول های تی سایتوتوکسیک سیستم ایمنی در حال ترمیم و بازسازی هستند و بهتر است طی این دوران فعالیت های ورزشی انجام نگردد و فقط بر بعضی تمرینات تنفسی استاندارد با هدف ریکاوری دستگاه تنفسی متمرکز شد.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی با تاکید بر اینمه توصیه کلی در مورد شدت و مدت فعالیت ورزشی در دوران پیشگیری و پس از نقاهت از بیماری کرونا، حداقل 30 دقیقه فعالیت ورزشی هوازی روزانه با شدت متوسط و نیز انجام تمرینات کششی و نرمش های خانگی برای افراد مبتدی است، مطرح کرد: پرهیز از فعالیت های ورزشی آسیب زا و طولانی مدت (بیش از 2.5 ساعت در روز) در دوران اپیدمی با هدف مراقبت از سیستم ایمنی برای تمامی افراد و حتی ورزشکاران لازم است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ورزش در چه مرحله ای از ابتلا به کرونا ممنوع است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورزش در چه مرحله ای از ابتلا به کرونا ممنوع است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید