4000 جای پارک خودرو در 36 معبر اصلی کرمانشاه مدیریت می شود

به گزارش وبلاگ آینده سازان، خبرنگاران/کرمانشاه معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه از راه اندازی سامانه مدیریت الکترونیک پارک حاشیه ای در معابر شهر کرمانشاه ظرف یک ماه آینده خبر داد.

4000 جای پارک خودرو در 36 معبر اصلی کرمانشاه مدیریت می شود

محسن ارجمندی در گفت و گو با وبلاگ آینده سازان، با اشاره به ترافیک سنگین برخی نقاط شهر، گفت: یکی از دلایل ایجاد این ترافیک پارک دوبل برخی خودروها است.

وی افزود: متاسفانه برخی رانندگان ساعت ها خودروی خود را در حاشیه معابر پارک کرده و خودروهای دیگری که قصد توقف در همان محل را دارند به دلیل کمبود جا، ناچار به انجام پارک دوبل هستند که همین امر افزایش ترافیک را در نقاط پرتردد شهر رقم زده است.

وی افزود: به همین دلیل و به منظور مدیریت پارک حاشیه معابر شهری، راه اندازی سامانه مدیریت الکترونیک پارک حاشیه ای معابر شهری کرمانشاه در دستور کار قرار گرفته است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه هدف از اجرای این طرح را توزیع عادلانه جای پارک خودرو در معابر شهری به منظور پیشگیری از پارک دوبل خودروها و کاهش ترافیک شهری عنوان نمود.

وی افزود: در حال حاضر چهار هزار محل پارک در 36 معبر اصلی شهر به منظور اجرای این طرح شناسایی شده و به تصویب شورای ترافیک استان رسیده است.

این مسئول از بسترسازی اجرای طرح تا یک ماه آینده خبر داد و افزود: د راین طرح بابت پارک در حاشیه معابر هزینه دریافت می شود که مبلغ آن توسط شورای شهر کرمانشاه مصوب خواهد شد.

وی ادامه داد: دریافت هزینه پارک خودرو با مصوبه شورای اسلامی شهر کرمانشاه صورت می گیرد که بر مبنای خوداظهاری شهروندان و بدون دخالت نیروی انسانی خواهد بود و برای پارک های کمتر از نیم ساعت بصورت رایگان است.

ارجمندی شرح داد: با فراهم کردن برخی امکانات در محل های پارک، امکان پرداخت الکترونیکی برای افراد به چهار روش امکانپذیر می شود.

وی افزود: در این طرح سه دستگاه خودرو مجهز به پلاک خوان نیز شرایط پارک در چهار هزار جایگاه و نیز پرداخت هزینه پارک توسط رانندگان را رصد می کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "4000 جای پارک خودرو در 36 معبر اصلی کرمانشاه مدیریت می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "4000 جای پارک خودرو در 36 معبر اصلی کرمانشاه مدیریت می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید